سنگ کلیه

راه های درمان بیماری های کلیوی بویژه سنگ کلیه

بافت پوششی در کلیه. بزرگنمایی : 40x

بافت پوششی در کلیه. بزرگنمایی :40x

+ نوشته شده در  ساعت   توسط sange-kolye  | 

بافت پوششی در کلیه. بزرگنمایی : 10x

بافت پوششی در کلیه. بزرگنمایی :10x

+ نوشته شده در  ساعت   توسط sange-kolye  | 

بافت پوششی در کلیه. بزرگنمایی : 4x


بافت پوششی در کلیه. بزرگنمایی : 4x

+ نوشته شده در  ساعت   توسط sange-kolye  | 

برشی از کلیه

برشی از کلیه

+ نوشته شده در  ساعت   توسط sange-kolye  | 

نشانه‌های بیماری کلیوی{سری مقالات دانشنامه آزاد ویکی پدیا}

بیماری کلیوی معمولاً بی سر و صدا پیشرفت می‌کند و پیش از ایجاد هر گونه شکایت موجب تخریب قسمت عمده‌ای از فعالیت و عملکرد کلیه می‌گردد. بنابراین افراد در معرض خطر پیشرفت بیماری کلیوی باید بطور مرتب مورد ارزیابی قرار گیرند. این افراد کسانی هستند که مبتلا به بیماری قند - دیابت - پرفشاری خون، بیماری عروقی و وابستگان نزدیک افراد مبتلا به بیماریهای ارثی کلیه می‌باشند.

گاهی اوقات افراد با بیماری شدید کلیوی نیز بدون علامت می‌باشند. این موضوع اهمیت آزمایش خون یا آزمایش ادرار را در بررسی مشکلات کلیوی روشن می‌کند. به هرحال شکایات و علائم زیر می‌توانند نشانگر بیماری کلیوی باشند که در صورت وجود، انجام آزمایشات و بررسی‌های بیشتر توصیه می‌شود. بعضی از علائمی که می‌تواند نشانگر بیماری کلیوی باشد عبارت‌اند از:

    خستگی
    پرفشاری خون
    ورم چشم ها، دست یا پا
    دفع ادرار خونی، تیره یا رنگ چای
    شب‌ادراری (بیشتر از یک بار در موقع خواب)
    کاهش اشتها (کاهش وزن)
    خارش سراسری پایدار
    وجود خون در ادرار

زمانی که کلیه‌ها نارسا شوند مواد زائد و مایعات در بدن تجمع پیدا کرده و شما نیاز به درمان دیالیز (برای تصفیه خون یا به وسیله ماشین یا از راه شکم و به صورت دیالیز صفاقی) یا پیوند کلیه دارید چگونه می‌توانید در پیشگیری از بیماریهای کلیوی موثر باشید. فشار خون خود را بطور منظم چک کنید. فشار خون بالا و کنترل نشده سرعت طبیعی هر گونه بیماری کلیوی را افزایش می‌دهد. اگر شما مبتلا به مرض قند می‌باشید، باید بیماری شما تحت کنترل درآید. تعداد زیادی از بیماران کلیوی مبتلایان به بیماری قند می‌باشند به ویژه و حتی الامکان از مصرف داروهایی که توسط پزشک تجویز نشده‌اند ماند مسکن‌ها خودداری کنید. پیش از مصرف هر دارو حتماً با پزشک خود مشورت نمائید. دیگر داروهای ویژه مانند سموم، آفت‌کش‌ها و مواد مخدر و ... نیز می‌توانند موجب آسیب کلیه شوند. پزشک شما مشکلات و عوارض ناشی از مصرف طولانی مدت و بدون مجوز این داروها را بیان می‌کند.
+ نوشته شده در  ساعت   توسط sange-kolye  | 

سه وظیفه اصلی کلیه‌ها{سری مقالات دانشنامه آزاد ویکی پدیا}

1-کلیه‌ها آب بدن را تنظیم می‌کنند: برای اینکه بدن شما بدرستی و به نحو مطلوب فعالیت کند لازم است که دارای حجم مناسب آب باشد. یکی از مهم‌ترین وظایف کلیه‌ها برداشت آب اضافی یا حفظ آب بدن در موارد ضرورت می‌باشد.

2-کلیه‌ها مواد زائد را برداشت می‌کنند: بسیاری از مواد در خون و مایعات بدن باید در اندازه مناسب وجود داشته باشند تا بدن به درستی عملکرد داشته باشد. برای مثال: سدیم و پتاسیم مواد معدنی هستند که از مواد غذایی بدست می‌آیند. این مواد معدنی برای سلامتی لازم هستند اما باید در حد معینی نگهداشته شوند. زمانیکه کلیه‌ها بدرستی فعالیت کنند، مواد زائد از بدن داخل ادرار ترشح می‌شوند همچنین کلیه‌ها در تنظیم سایر مواد معدنی در بدن مانند: کلسیم و فسفر که برای تشکلی استخوان لازمند، کمک می‌کنند مواد زائد مانند: اوره و کراتی نیز باید از بدن خارج شوند. اوره و سایر مواد زائد زمانی که بدن پروتئین‌ها مانند: گوشت را تجزیه می‌کند، تشکیل می‌شوند. کراتی نین یک محصول زائد ماهیچه است. اگر فعالیت کلیه‌ها کاسته شود، اوره و کراتی نیز در خون افزایش می‌یابند بسیاری از محصولات زائد اگر از مایعات بدن جدا نشوند برای بدن سمی هستند برای مثال، وقتی فردی دارویی مصرف می‌کند، مواد زائد شیمیایی که از مصرف این دارو در بدن بوجود می‌آیند، عمدتاً توسط کلیه‌ها از بدن خارج می‌شوند.

۳- کلیه‌ها هورمون می‌سازند: کلیه‌های سالم پیک (پیغام بر)‌های شیمیایی مهمی بنام هورمون‌ها را نیز می‌سازند. این هورمون‌ها در جریان خون گردش کرده و بعضی از عملکردهای بدن مانند: فشار خون، ساخت گویچه‌های قرمز و برداشت کلسیم از روده‌ها را تنظیم می‌کنند.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط sange-kolye  | 

وظایف کلیه‌ها{سری مقالات دانشنامه آزاد ویکی پدیا}

مهم‌ترین وظیفه کلیه‌ها برداشت مواد زائد از خون و بازگرداندن خون تصفیه شده به بدن می‌باشد. هر دقیقه حدود یک لیتر خون (یک پنجم خونی که توسط قلب پمپ می‌شود) از طریق سرخرگ کلیوی وارد کلیه‌ها می‌شود. پس از اینکه خون تصفیه شد خون تصفیه شده از طریق سیاهرگ‌های کلیوی به بدن باز می‌گردد. داخل هر کلیه متجاوز از یک میلیون واحد بسیار ریز عملکردی بنام نفرون وجود دارد. هر نفرون از یک صافی بسیار کوچک بنام کلافه (گلومرول) که به یک لوله کوچک (توبول) متصل است تشکیل می‌شود. آب و مواد زائد توسط این صافی از خون جدا می‌شوند و بداخل لوله‌های ه کوچک (توبول ها) جریان پیدا می‌کنند. قسمت عمده این آب توسط لوله‌های کوچک باز جذب می‌شود و مواد زائد بصورت غلیظ وارد ادرار می‌شوند تا دفع گردند. ادرارهای جمع شده از لوله‌های کوچک وارد قسمت قیفی شکل بنام لگنچه کلیه شده و سپس از طریق لوله‌ای بنام میزنای وارد مثانه می‌شود. مثانه ادرار را تا زمانی که ادرار کنید نگهداری می‌کند. پس از مثانه ادرار از طریق لوله‌ای بنام میزراه از بدن خارج می‌شود. کلیه سالم بطور معمول یک تا ۲ لیتر ادرار در روز و بر اساس میزان مایعات دریافتی تولید می‌کند. کلیه سالم قابلیت افزایش فعالیت خود را دارد بطوریکه اگر یک کلیه از دست رود کلیه دیگر بزرگ شده و کار دو کلیه را انجام خواهد داد.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط sange-kolye  | 

کلیه{سری مقالات دانشنامه آزاد ویکی پدیا}

کُلیه یا قلوه (یا به فارسی کهن: گُرده، در لهجه همدانی گُردله، در گویش کرشی گُردک)، یکی از اندامهای درونی بدن انسان و برخی دیگر از جانداران است.

بطور معمول در هر فرد سالم دو کلیه وجود دارد که هر یک در یکطرف ستون مهره‌ها و زیر دنده‌های تحتانی واقع شده اند. کلیه‌ها به رنگ قرمز متمایل به قهوه‌ای بوده و از نظر شکل شبیه لوبیا می‌باشند. هر کلیه به اندازه مشت بسته فرد است. اکثر اعضاء بدن برای عملکرد مطلوب وابسته به کلیه‌ها هستند. در نتیجه کلیه‌ها یکی از مهم‌ترین اعضای بدن انسان هستند.
+ نوشته شده در  ساعت   توسط sange-kolye  | 

کلیه


بطور معمول در هر فرد سالم دو کلیه وجود دارد که هر یک در یکطرف ستون مهره ها و زیر دنده های تحتانی واقع شده اند. کلیه ها به رنگ قرمز متمایل به قهوه ای بوده و از نظر شکل شبیه لوبیا می باشند. هر کلیه به اندازه مشت بسته فرد است. اکثر اعضائ بدن برای عملکرد مطلوب وابسته به کلیه ها هستند


وظایف کلیه ها

مهمترین وظیفه کلیه ها برداشت مواد زائد از خون و بازگرداندن خون تصفیه شده به بدن می باشد. هر دقیقه حدود یک لیتر خون (یک پنجم خونی که توسط قلب پمپ می شود) از طریق سرخرگ کلیوی وارد کلیه ها می شود. پس از اینکه خون تصفیه شد خون تصفیه شده از طریق سیاهرگ های کلیوی به بدن باز می گردد.
داخل هر کلیه متجاوز از یک میلیون واحد بسیار ریز عملکردی بنام نفرون وجود دارد. هر نفرون از یک صافی بسیار کوچک بنام کلافه (گلومرول) که به یک لوله کوچک (توبول) متصل است تشکیل می شود. آب و مواد زائد توسط این صافی از خون جدا می شوند و به داخل لوله های کوچک (توبول ها) جریان پیدا می کنند.
قسمت عمده این آب توسط لوله های کوچک باز جذب می شود و مواد زائد بصورت غلیظ وارد ادرار میشوند تا دفع گردند.
ادرارهای جمع شده از لوله های کوچک وارد قسمت قیفی شکل بنام لگنچه کلیه شده و سپس از طریق لوله ای بنام حالب وارد مثانه می شود. مثانه ادرار را تا زمانی که ادرار کنید نگهداری می کند. پس از مثانه ادرار از طریق لوله ای بنام پیشابراه از بدن خارج می شود. کلیه سالم بطور معمول یک تا ٢ لیتر ادرار در روز و بر اساس میزان مایعات دریافتی تولید می کند. کلیه سالم قابلیت افزایش فعالیت خود را دارد بطوریکه اگر یک کلیه از دست رود کلیه دیگر بزرگ شده و کار دو کلیه را انجام خواهد داد.ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ساعت   توسط sange-kolye  | 

4 راه برای داشتن کلیه سالم

شبکه ايران: از آنجا که سلامت کلیه ارتباط محکمی با عملکرد صحیح دیگر اعضای بدن از جمله کبد، چشم و مو دارد مراقبت از این عضو اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. پرهیز از مصرف یکسری مواد غذایی مضر، استفاده بیشتر از نوشیدنی‌ها یا غذاهای مفید و در کل تغییر سبک زندگی نه تنها عملکرد کلیه‌ها را بهبود می‌بخشد بلکه بر دیگر اعضای بدن نیز تأثیر مثبت خواهد داشت.

رژیم غذایی سالم:گنجاندن مواد غذایی مفید در رژیم غذایی برای بهبود عملکرد کلیه، به این عضو برای دفع سموم از بدن کمک زیادی می‌کند. نوشیدن حداقل هشت لیوان آب، مواد مضر را از بدن خارج کرده و باعث کارکرد بهتر آن می‌شود.

هندوانه یکی از میوه‌های مفید برای کلیه است که باعث شست‌وشوی آن شده و احتمال بروز انواع عفونت‌ها را کاهش می‌دهد. چای تهیه‌شده از دانه هندوانه نیز پاک‌کننده‌ای قوی برای کلیه محسوب می‌شود.

برای این منظور یک قاشق از دانه هندوانه را در یک لیوان آب جوشیده مخلوط کرده و برای مدت پنج دقیقه صبر کنید. استفاده از این نوشیدنی روزی یک مرتبه برای سه روز در ماه مفید است. سیب‌قرمز، موز، کیوی، توت، کلم، هویج و تربچه نیز از مواد غذایی پرخاصیت برای بهبود عملکرد کلیه محسوب می‌شود.

بید گیاه یا علف گندمی نوعی گیاهی دارویی است که حاوی پلی‌ساکارید، روغن‌های فرار و مواد مغذی است که ادرارآور بوده و بسیاری از عفونت‌های مجاری ادراری، عفونت مثانه و سنگ کلیه را بهبود می‌بخشد.

چای سبز نیز که مصرف آن از سالها پیش رواج یافته است شامل ترکیبات مفیدی از جمله پلی‌فنول است که از تشکیل سنگ کلیه پیشگیری کرده و مانع از سرطان پروستات، تخمدان، کبد، روده بزرگ و پستان می‌شود. این نوشیدنی سیستم گردش خون را بخصوص در کلیه‌ها بهبود بخشیده و علاوه بر کاهش میزان کلسترول خون، خواص ضدالتهابی نیز دارد.

چای جاوه که در ایران به چای نمسه معروف است از برگ‌های درختچه‌ای با بوی شبیه به چای معمولی تهیه شده و به عنوان گیاه پاک‌کننده کلیه شناخته شده است.

چای جاوه حاوی فلاون، گلیکوزاید، روغن‌های فرار و مقادیر فراوان پتاسیم است که توانایی کلیه را برای دفع نیتروژن افزایش داده و علاوه بر درمان سنگ کلیه، بسیاری عفونت های کلیه و مجاری ادراری را بهبود می‌بخشد.
کاهش مصرف مواد غذایی مضر: روغن‌های هیدروژنه، نمک، شکر، مواد اعتیادآور، نگهدارنده‌ها، آنتی‌بیوتیک و برخی هورمون‌ها ترکیباتی هستند که برای عملکرد صحیح کلیه مضر شناخته شده‌اند.

اگرچه وراثت نقش مهمی در بروز سنگ کلیه دارد ولی رژیم غذایی عامل مهمی در شکل‌گیری سنگ کلیه شناخته شده است. از آنجا که مواد غذایی یا فیبر غیرقابل حل مانند گندم، جو و برنج با کلسیم اضافی روده ترکیب شده و باعث دفع آن از طریق روده می‌شود، تأثیر بسزایی در کاهش میزان دفع کلسیم از طریق ادرار داشته و تأثیر مثبتی بر کاهش خطر تشکیل سنگ دارد.

اگزالات، نمکی غیرقابل حل است که در موادغذایی مانند حبوبات، چغندر، شکلات، کافئین، بادمجان، بامیه، فلفل سبز، تره‌فرنگی و دانه‌های خوراکی یافت می‌شود و مصرف بیش از اندازه آن در رژیم غذایی باعث ترکیب آن با کلسیم شده و خطر تشکیل سنگ را افزایش می‌دهد.

زیاده‌روی در مصرف نمک و ترکیبات حاوی سدیم نیز مسئله دیگری است که دفع کلسیم از طریق ادرار را افزایش داده و باعث افزایش خطر تشکیل سنگ های کلسیمی در کلیه می‌شود.

این درحالی است که مواد غذایی غنی از پروتئین نیز تأثیرمثبتی بر دفع کلسیم از طریق ادرار دارد و قندها نیز میزان تشکیل سنگ های اگزالاتی و کلسیمی را افزایش می‌دهند.

بر این اساس متخصصان توصیه می‌کنند این قبیل مواد غذایی به میزان کمتری مصرف شود اما قطع استفاده آن را هرگز توصیه نمی‌کنند.

فعالیت جسمانی: ورزش و تسریع گردش خون نه تنها باعث کاهش استرس می‌شود بلکه عملکرد کلیه را بهبود بخشیده و به دفع مواد زائد کمک می‌کند.

شناخت علائم هشداردهنده: اختلال عملکرد کلیه و یا نارسایی آن، عارضه‌ای است که با سلامت مو ارتباط مستقیمی دارد. چنانچه مو، خشک و شکننده است و یا درخشندگی‌اش را از دست داده، نیاز به بررسی عملکرد کلیه وجود دارد. همچنین نازک و سفید شدن زودرس موها نیز ممکن است علامتی از اختلال عملکرد کلیه باشد که باید هرچه سریعتر مورد بررسی قرار گیرد.

هپاتیت و یا اختلال عملکرد کبدی نیز از دیگر علائم هشداردهنده برای کلیه است که باید جدی گرفته شود. تحقیقات نشان داده است، افزایش فشار خون یکی از دلایل عمده نارسایی کلیوی است.

این عارضه باعث آسیب به عروق خونی شده و توانایی کلیه را در دفع محصولات زائد از جمله نیتروژن کاهش می‌دهد. از آنجا که تنظیم میزان آب بدن و حذف آب اضافی جزو کارهای مهمی است که کلیه انجام می‌دهد، تجمع آب بخصوص در قوزک پا، نشانه‌ای از بیماری کلیوی است که باید جدی گرفته شود.

به نقل از رجا نیوز

+ نوشته شده در  ساعت   توسط sange-kolye  | 

كليه ها و مجراي ادراري

    بدنمان چند نوع ماده زائد همچون عرق ، گاز دي اكسيد كربن ، مدفوع و ادرار توليد مي كند. اين مواد زائد به طرق مختلفي از بدن دفع مي شوند. عرق از راه روزنه هاي پوست، بخار آب و دي اكسيد كربن (بازدم) از راه شش ها خارج مي شوند و مواد هضم نشده غذا به شكل مدفوع در روده ها درآمده و بصورت ماده زائد جامد با اجابت مزاج از بدن دفع مي گردد.

   

    ادرار كه بوسيله كليه ها توليد مي شود حاوي مواد زائد حاصل از متابوليسم بدن – نمك ، سموم و آب مي باشد كه به خون ريخته مي شود . كليه ها و مجراي ادراري ( كه شامل پيشابراه ، مثانه ، حالب و كليه ها مي شود) اين مواد زائد را از خون تصفيه و حذف مي كنند.

    كليه ها و مجراي ادراري علاوه بر دفع مواد زائد، كارهاي بسيار مهم بدن را نيز تنظيم مي كنند. براي مثال، كليه ها تعادل آب بدن را كنترل و حفظ مي كنند و اطمينان مي دهند بافتها براي عملكرد درست و سالم ماندن، آب كافي دريافت مي كند. وقتي از شما درخواست مي شود نمونه ادراري به پزشك بدهيد ، نتايج سلامت عملكرد كليه‌هايتان را مشخص خواهد كرد. براي مثال، خون، پروتئين، يا گلبولهاي سفيد خون در ادرار نشان دهنده آسيب، عفونت يا التهاب كليه ها مي باشد و گلوكز ادرار نيز نمايانگر ديابت مي باشد.

    كليه ها و مجراي ادراري چه كاري انجام مي دهد؟

    اگرچه كليه‌ها با همكاري يكديگر اعمال حياتي بسياري را انجام مي دهند اما انسان مي تواند تنها با يك كليه هم طبيعي و سالم زندگي كند. در حقيقت ، بعضي افراد با تنها يك كليه به دنيا مي آيند. اگر يك كليه برداشته شود ، كليه ديگر براي به عهده گرفتن نقش تصفيه خون طي چند ماه بزرگ مي شود.

    در هر دقيقه حدود 1 ليتر خون از كليه ها مي گذرد و كليه ها تمام خون بدن را حدوداً هر 50 دقيقه تصفيه مي كنند.

    كليه ها علاوه بر تصفيه خون، توليد ادرار و تامين آب كافي بافتهاي بدن ، فشار خون و مقدار نمكهاي حياتي در خون را نيز تنظيم مي كنند. همچنين كليه‌ها هورموني به نام اريتروپوتين ترشح مي كند كه توليد گلبول قرمز خون بدن را تحريك و كنترل مي كند ( گلبول قرمز خون اكسيژن را به سراسر بدن مي رساند) . علاوه بر آن ، تعادل اسيد – باز خون و مايعات بدن را كه براي عملكرد درست بدن لازمند، تنظيم مي كند.

    محل كليه ها و مجراي ادراري كجاست و چگونه كار مي كند ؟

    كليه ها دقيقاً زير قفسه سينه و در دو طرف ستون مهره‌ها قرار دارد. كليه راست زير كبد قرار دارد لذا كمي كوچكتر از كليه چپ است. كليه هر جواني حدود 13 سانتي متر طول و 8 سانتي متر عرض و 3 سانتي متر قطر دارد . هريك از كليه ها داراي لايه اي خارجي بنام كورتكس مي باشد كه حاوي واحدهاي تصفيه كننده است. بخش مركزي كليه، داراي 10 تا 15 ساختمان هرمي شكل مي باشد. اين هرمها ادرار را به داخل لوله هاي فنجان مانندي به نام كاليكس مي كشانند. لايه اي از چربي كليه ها را فراگرفته اند تا آنها را پوشانده و ثابت نگهداشتن آنها كمك كند.

    نحوه تصفيه خون بوسيله كليه ها بدين ترتيب است : خون از طريق سرخرگ كليوي، وارد كليه مي شود. زماني كه وارد كورتكس مي شود سرخرگ منشعب مي شود تا نفرون را احاطه كند – يك ميليون واحد تصفيه كننده ظريف در هر كليه است كه مواد مضر را از خون دفع مي كند.

    هر نفرون حاوي صافي اي است بنام گلومرول كه از شبكه ارتباطي عروق خوني ريزي بنام مويرگ تشكيل مي گردد. مايع تصفيه شده خون توسط گلومرول بعداً به واحد لوله اي شكل كوچكي بنام توبول حركت مي كند كه مقدار نمك ، آب و مواد زائد را تنظيم مي كند و بصورت ادرار دفع مي شود.

    خون تصفيه شده از طريق سياهرگ كليوي از كليه خارج شده و به قلب بر مي گردد.

    ادرار محلول متراكمي از ماده زائد حاوي آب ، اوره ( ماده زائدي كه از تجزيه پروتئين ها توليد مي شود) نمك ، اسيد آمينه ، محصولات فرعي صفراي كبد ، آمونياك و هر ماده اي كه نمي تواند دوباره جذب خون شود، مي باشد.

    لگنچه كليوي نزديك ناف قرار گرفته ادرار جريان يافته از كاليكس را جمع آوري مي كند. ادرار از لگنچه كليوي از طريق حالبها به خارج از كليه ها كرده تا در مثانه ذخيره گردد.

    مثانه وقتي پر مي شود منبسط مي گردد و حدود نيم ليتر (2 فنجان) ادرار مي تواند نگهدارد (جوان معمولي حدود 5/1 ليتر يا 6 فنجان ادرار هر روز دفع مي كند). توليد ادرار بسيار زياد يا ناكافي شاخص بيماري است.

    وقتي مثانه پر است، پايانه هاي عصبي داخل ديواره مثانه به مغز پيام مي‌فرستد. وقتي فردي حاضر به دفع ادرار است ديواره هاي مثانه منقبض مي گردد و اسفنكتر استراحت مي‌كند ( اسفنگترعضله حلقوي شكلي كه از خروج ادرار از مثانه به مجراي پيشاب محافظت مي كند). ادرار از مثانه و از طريق پيشابراه واحد لوله اي شكل ديگر از بدن دفع مي‌شود. پيشابراه مردان تا نوك آلت تناسلي منتهي مي شود. پيشابراه زنان تنها تا بالاي سوراخ واژن ادامه دارد.

    مواردي كه مشكلاتي را كه مي توانند براي كليه ها و مجراي ادراري ايجاد كنند.

    مجراي ادراري كامل مانند ساير سيستم هاي ديگر بدن در معرض بيماريها و اختلالاتي مي باشد. شايعترين آنها در كودكان عبارتند از :

    · مشكلات مادرزادي مجراي ادراري – وقتي جنيني در رحم رشد مي كند هر بخش از مجراي ادراري مي تواند تا به شكل غير طبيعي يا در جاي غير عادي رشد كند. يكي از اختلالات مادرزادي شايعتر خروج دو حالب از كليه به جاي يك حالب مي‌باشد. از هر 125 نوزاد يكي اين نقص را دارد و مي تواند كليه ها را دچار مشكل و عفونتهاي مكرر كند.

    مشكل مادرزادي ديگر عبارت است از كليه نعل اسبي. وقتي دو كليه در انتهايي فوقاني به هم متصل شده و نمايي شبيه به نعل اسب ايجاد مي‌كنند. كليه نعل اسبي معمولاً به درستي عمل مي كند اما مستعد ابتلا به مشكلاتي در آينده مي باشد. اين حالت از هر 500 نوزاد در يكي پيدا مي شود.

    گلومرولونفريت( التهاب گلومرولها) بخش هايي از واحدهاي تصفيه كننده (نفرون ها) كليه هستند كه حاوي شبكه ارتباطي مويرگها (عروقي خوني ريز) مي شود. شايعترين مشكل اين وضعيت گلومرولونفريت مي باشد كه معمولاً در خردسالان رخ مي دهد. اغلب بدنبال مورد درمان نشده عفونت گلو پيش مي آيد. بيش از 95 درصد از كودكان داراي اين نوع نفريت كاملاً بهبود مي يابند اما كمي از آنان دچار آسيب كليوي دائمي مي شوند كه نهايتاً نياز به دياليز يا پيوند كليه پيدا مي كنند.

    فشار خون بالا زماني ايجاد مي شود كه كليه ها بر اثر بيماري مختل شوند. كليه ها با تنظيم مقدار نمك بدن و توليد رنين و همراه مواد ديگر فشار خون را كنترل مي كنند و انقباض سلولهاي عضله اي ديواره هاي عروق خوني را تحت كنترل دارند.

    از كار افتادن كليه مي تواند مزمن يا حاد (ناگهاني) باشد . در هر يك از اين كارافتادگي‌ها ، كليه ها تصفيه موثر خون را آهسته انجام داده يا به كلي عملكرد خود را از دست مي‌دهند كه در نتيجه آن مواد زائد و سمي در خون تجمع مي‌يابد.

    از كار افتادن حاد كليه بدليل عفونت باكتريايي ، جراحت ، شوك، حمله قلبي ، مسموميت يا مصرف زياده از حد دارو ايجاد مي شود. درمان شامل بر طرف نمودن مشكلي است كه منجر به از كارافتادگي آن شده و گاهي نياز به جراحي يا دياليز مي باشد. دياليز يعني استفاده از دستگاه يا وسيله مصنوعي ديگر براي دفع نمكهاي اضافي ، آب و مواد ديگر بدن در مواقعي كه كليه ها قادر به انجام چنين كاري نيستند.

    از كارافتادگي مزمن كليه عبارت است از بدتر شدن عمل كليه در طول زمان در كودكان در نتيجه از كارافتادگي حاد كليه رخ مي دهد كه بهبودي نمي يابد، نواقص مادرزادي كليه، بيماريهاي مزمن كليه، عفونتهاي مكرر كليه يا فشار خون بالا و شديداً مزمن. اگر زود تشخيص داده شود ، مي تواند درمان گردد اما معمولاً برگشت پذير نيست. معمولاً كودك در آينده به پيوند كليه نياز پيدا خواهد كرد.

    سنگهاي كليه از تشكيل نمك و مواد معدني متبلور مانند كلسيم در مجراي ادراري ايجاد مي شوند. سنگها مي توانند پس از عفونت ايجاد گردند. اگر سنگهاي كليه به اندازه‌اي بزرگ باشند كه كليه ها را مسدود كند مي تواند باعث درد شكمي شديدي شود. اما معمولاً سنگها از طريق مجراي ادراري خودبخود دفع مي شوند. در بعضي موارد ، لازم است با عمل جراحي برداشته شوند.

    نفريت التهاب كليه است . بر اثر عفونت يا بيماري خود ايمني ايجاد مي شود. نفريت بطور كلي بوسيله مقدار بالاي پروتئين و خون در ادرار مشخص مي شود. نفروزيس نوعي بيماري كليوي مرتبط با گروهي علائم و نابرابريهاي شيميايي است( تركيبي از مايعات اضافي داخل بافتهاي بدن ، مقدار كم پروتئين خون ، آب و نمك و مقدار زيادي چربي در خون . نفروزيس ممكن است از بيماري كليوي خاص يا واكنش به دارو ايجاد شود. بعضي اشكال آن ارثي اند. شايعترين آنها در كودكان سنين 18 ماهه تا 4 ساله رخ مي دهد و بيشتر در پسران شايع است.

    عفونت مجراي ادراري عفونت بخشي از يا كل مجراي ادراري است كه معمولاً عامل آن باكتريها هستند. اين عفونت بيشتر بوسيله باكتريهاي روده اي چون اي كلي ايجاد مي شود كه بطور طبيعي در مقعد وجود دارد. اين باكتريها باعث عفونتهايي در هر جايي از مجراي ادراري و از جمله كليه‌ها مي شوند. بيشتر آنها در مجراي ادراري تحتاني مخصوصاً در مثانه و پيشابراه ايجاد مي شوند. طي يك سالگي به نسبت مساوي در پسران و دختران وجود دارد. در هر حال، پسران ختنه نشده 10 بار بيشتر از پسران ختنه شده در معرض ابتلا به آن پيش از يك سالگي مي باشند. دختران مدرسه اي 3 برابر پسران دچار آن مي گردند ، چون دختران داراي پيشابراه كوتاهتري نسبت به پسران هستند. رفلاكس مثانه اي – پيشابراهي وضعيتي كه ادرار بطور غير عادي از مثانه به پيشابراه بر مي گردد. حتي گاهي به كليه ها مي رسد كه عفونت و آسيب مي تواند پس از مدتي ايجاد گردد. در يك درصد كودكان رخ مي دهد و در خانواده مي چرخد. اغلب پس از ابتلاي اوليه مجراي ادراري نوزاد يا كودك تشخيص داده مي شود. اكثر كودكان دچار اشكال ملايم آن مي شوند اما اگر شديد و بدون درمان باشد مي تواند منجر به آسيب شديد و دائمي كليه و بعدها از كارافتادگي آن شود.

    تومور ويلمز شايعترين سرطان كليه در كودكان است . بيشتر بين 3و5 سالگي تشخيص داده شده و پسران و دختران به نسبت مساوي بدان مبتلا مي شوند.

منبع:mums.ac.ir

+ نوشته شده در  ساعت   توسط sange-kolye  | 

نکته هايی درباره سنگ کليه

سنگ کليه بيماری جددی نيست. حتی می گويند، فرعون هم به اين بيماری مبتلا بوده و يکی از ويژگی های طبيب مشهورش، سينوهه، توانايی درمان درد سنگ کليه بوده است. با پيشرفت علم پزشکی، درمانهای پيشرفته تری برای اين بيماری کشف و ابداع شده که سنگ کليه را جزو بيماری های ساده دنيا کرده است. اما هنوز هم درد سنگ کليه اگر نگوييم طاقت فرساترين دست کم يکی از وحشتناک ترين دردهايی است که تاکنون بدن انسان تحمل کرده است. به همين دليل درباره چگونگی پيشگيری و درمان اين درد با دکتر سيد کاظم فروتن، جراح و متخصص کليه و مجاری ادرار صحبت کرديم .

 

همه ما سنگ کليه را به عنوان يک درد وحشتناک پهلو  می شناسيم، آيا سنگ کليه علائم ديگری هم دارد؟

سنگ کليه می تواند بدون علامت باشد تا زمانی که کليه را از کار بيندازد. يعنی ممکن است کليه سنگ بسازد، علائم هم ندهد و کسی هم متوجه نشود و در نهايت روزی کليه را نارسا کند. اما يکی از مهم ترين علائم سنگ کليه درد است. اين درد معمولا" شب ها شروع می شود و فرد را از خواب بيدار می کند. در واقع درد سنگ کليه شديد و غيرقابل تحمل است. خانم هايی که تجربه زايمان را داشته اند و بيمار سنگ کليه هم هستند، می گويند، درد زايمان قابل مقايسه با درد سنگ کليه نيست. واقعا" اين بيماران هنگام درد خيلی زجر می کشند. يکی ديگر از علائم سنگ، تغيير رنگ ادرار به صورت خونی يا رنگ چای شدن است. بعضی از بيماران سنگ کليه، با علامت عفونت مراجعه می کنند. در اين موارد، سنگ کليه جزو اورژانس های پزشکی است و بايد فورا" به آن رسيدگی شود.

اندازه سنگ کليه با شدت علائم آن ارتباطی دارد؟

خير، هيچ ارتباطی بين اندازه و علائم سنگ وجود ندارد.

درد چه موقع ايجاد می شود؟

معمولا" سنگ وقتی می خواهد دفع بشود، درد ايجاد می کند و وقتی جايش ثابت شد، درد از بين می رود، به عبارتی وقتی درد سنگ کليه از بين رفت، مفهومش دفع سنگ نيست. يعنی وقتی درد شروع شد و بعد تسکين پيدا کرد، بايد تکليف سنگ مشخص شود و نبايد بيمار فکر کند که چون ديگر درد ندارد پس همه چيز خوب شد و سنگ از بين رفت. بايد به کمک سونوگرافی و عکس راديولوژی مخصوص کليه و مجاری ادرار، اين سنگ پيگيری شود و اگر پيدا نشد آن وقت بگوييم که سنگ افتاده است و يک نفس راحت بکشيم .

همانطور که خودتان گفتيد، برخی سنگ های کليه علامت ندارند، با اين حساب افرادی که هيچ علامتی ندارند، از کجا بفهمند که سنگ کليه دارند؟

تشخيص سنگ کليه در کسانی که تاکنون سنگ کليه نداشته اند، هيچ علامتی هم ندارند، کمی مشکل است. از طرفی نمی توان به تمام افراد جامعه هم توصيه کرد که بروند و سونوگرافی و راديولوژی بشوند، چرا که احتمال دارد سنگ کليه داشته باشند. بنابراين ما توصيه می کنيم در کسانی که ممکن است کليه سنگ ساز داشته باشند و دلايلی به نفع سنگ کليه در آنها وجود دارد، بررسی های لازم صورت گيرد، مثلا" کسانی که در فاميل درجه يکشان سابقه سنگ کليه وجود دارد، هر سال يا هر دو سال يکبار، برای اين بررسی ها به پزشک مراجعه کنند. افرادی هم که خودشان سابقه سنگ کليه دارند، بايد سالی يکبار تحت سونوگرافی و بررسی های لازم قرار بگيرند.

چرا کليه بعضی از افراد سنگ ساز است؟

اينکه چرا سنگ کليه ايجاد می شود؟ چرا در يک کليه بيشتر از ديگری سنگ توليد می شود؟ چرا بعضی بيشتر و بعضی کمتر سنگ کليه دارند؟ سئوالاتی هستند که هنوز بطور مشخص جواب آنها پيدا نشده است. اما در اين زمينه نظريه هايی وجود دارد. مثلا" اگر غلظت مواد داخل ادرار زياد شود، می تواند زمينه ساز سنگ کليه شود يا در برخی موارد زمينه های ارثی برای تشکيل سنگ مطرح است که استعداد فرد را در ابتلا به سنگ کليه افزايش می دهد.

سنگ چگونه تشکيل می شود؟

 وقتی غلظت موادی در داخل يک محلول بيش از حد شود، در نهايت به حالت فوق اشباع در می آيند و به کريستال تبديل شده و رسوب می کنند، مثل اتفاقی که موقع توليد نبات رخ می دهد. نبات رابا همين روش توليد می کنند. ابتدا محلول شکر و آب را غليظ می کنند، و سپس داخل اين محلول غليظ نخ آويزان می کنند تا کريستال های شکر دور اين نخ جمع شوند و نبات توليد شود. اين همان اتفاقی است که هنگام تشکيل سنگ کليه می افتد. وقتی غلظت مواد در ادرار زياد شود، زمينه تشکيل هسته سنگ در ادرار فراهم می شود. وقتی هم که اين هسته اوليه ايجاد شد، ساير مواد دور اين هسته رسوب می کنند و سنگ بزرگ می شود.

جنس اين سنگ ها معمولا" چيست؟

شايع ترين نوع سنگ کليه ، سنگ های کلسيمی هستند. شايد حدود 80 تا 85 درصد از انواع سنگ های کليوی سنگ های کلسيمی هستند. اين سنگ های کلسيمی هم عموما" به صورت نمک های کلسيم هستند. يعنی مثلا" اگزالات کلسيم يا فسفات کلسيم، بعد از سنگ های کلسيمی، سنگ های عفونی، اسيد اوريکی و ساير انواع سنگ ها شيوع دارند. ولی اکثر افرادی که گرفتار سنگ کليه می شوند، در واقع گرفتار سنگهای کلسيمی هستند.

 

اين کلسيمی که در کليه غلظتش بالا می رود و سنگ می شود، از کجا می آيد؟

اين کلسيم ممکن است ، بيش از حد از روده جذب شود. ببينيد ، ما در طول روز حدود هزار ميلی گرم کلسيم مصرف می کنيم که از اين مقدار چيزی حدود يک سومش جذب می شود. اگر اين ميزان جذب به هر دليلی افزايش يابد، مثلا" ميزان کلسيمی که مصرف می کنيم، زياد باشد،می تواند باعث تشکيل سنگ شود. ممکن است، ميزان کلسيمی که از طريق کليه دفع می شود، به دليل يک بيماری افزايش يابد. البته اين   بيماری ها عموما" بيماری های مربوط به استخوان و هورمون های مربوط به آن هستند. مثلا" در بيماری هيپرپاراتيروئيدی ، برداشت کلسيم از   استخوان ها افزايش می يابد و می رود که از کليه دفع شود و تبعا" غلظتش در ادرار افزايش يافته و باعث تشکيل سنگ می شود. در بعضی از موارد هم کلسيمی که به کليه می رسد زياد نيست ولی خود کليه به دليل مشکلی که دارد، بيش از حد کلسيم را دفع می کند. ماجرا از اين قرار است: حدود 95 درصد کلسيمی که در ابتدای واحدهای کليوی وارد ادرار می شود، دوباره در کليه باز جذب می شود. اگر کليه ای نتواند اين 95درصد کلسيم را باز جذب کند، مسلما" غلظت کلسيم ادرار بالا می رود و زمينه ساز تشکيل سنگ می شود.

به اين ترتيب، کسانی که کليه سنگ ساز دارند، بايد مصرف مواد غذايی کلسيم دار را کم کنند؟

نخير! تفکری که می گويد کسانی که کليه سنگ ساز دارند. نبايد لبنيات بخورند، کاملا" غلط است. چون اولا برخی افراد هستند که بدنشان به کلسيم اضافه نياز دارد.  مثلا" زنان باردار و کسانی که دچار پوکی استخوان هستند. ثانيا" در برخی موارد سنگ کليه ،  ما به بيمار توصيه مي كنيم كه بيشتر كلسيم مصرف كند. مثلا" در سنگ های اگزالات کلسيم، اگر شما کلسيم بيشتری مصرف کنيد، اين کلسيم در روده به اگزالات متصل می شود و اصلا" از روده جذب نمی شود و به اين ترتيب ، يون اگزالات که افزايش آن در ادرار باعث تشکيل اگزالات کلسيم در کليه شده و رسوب می کرد و سنگ اگزالات کلسيمی تشکيل می داد، اصلا" وارد بدن نمی شود.

پس بيمارانی که کليه سنگ ساز دارند، بايد از چه غذاهايی پرهيز کنند؟

 تقريبا" تنها چيزی که ما توصيه می کنيم که بيماران سنگ کليه از آن پرهيز کنند، نمک است . ببينيد، يکی از مواد غذايی که باعث توليد سنگ می شود، نمک است. البته ما سنگ نمک که نداريم ولی نمک عاملی است که به ساخته شدن سنگ های کلسيمی  کمک می کند. نمکی که از روده جذب می شود، از طريق کليه بايد دفع شود. اما مشکل همين جاست چرا که وقتی نمک می خواهد از کليه را وارد ادرار شود، با خودش کلسيم را وارد ادرار می کند و به اين ترتيب غلظت کلسيم ادرار افزايش می يابد. بنابراين همان نمکی که هنگام پختن غذا به آن زده می شود کافی است و افرادی که کليه سنگ ساز دارند، نبايد سرسفره به غذايشان نمک بزنند و مواد شور مثل خيار شور را مصرف نکنند.

کسانی که کليه سنگ ساز دارند، بايد چه مواد غذايی را بيشتر مصرف کنند؟

در ابتدا گفتيم که اگر غلظت مواد در ادرار زياد شود، زمينه های تشکيل سنگ کليه فراهم می شود. حالا می گوييم که برای جلوگيری از تشکيل سنگ بايد اين غلظت مواد را کم کنيم. به عبارتی بايد ادرار را تا می توانيم، رقيق کنيم. يعنی فردی که کليه سنگ ساز دارد، بايد آب و مايعات زيادی مصرف کند.

چقدر بايد آب و مايعات مصرف کرد؟

چقدر آب خوردن مهم نيست . چقدر ادرار داشتن مهم است. ممکن است فردی در محيطی گرم زندگی کند يا فعاليت روزانه اش زياد باشد، روزی 5 تا پارچ هم آب بخورد ، ولی باز کافی نباشد. چون همه اين 8 ليوان آبی که می خورد، عرق می شود و چيزی از آن به ادرار نمی رسد تا رقيق شود. اين فايده ای برای پيشگيری از سنگ کليه ندارد. برای همين بايد ملاک، ميزان ادرار باشد نه ميزان آبی که فرد می خورد. ما به بيماران توصيه می کنيم آنقدری آب بخورند که روزانه بيش از 2 ليتر ادرار داشته باشند. يا بعبارتی در طول خواب شبانه يک بار برای ادرار کردن به دستشويی بروند. بيماری که کليه سنگ ساز دارد، اگر احساس تشنگی کند و بعد آب بخورد، از قافله عقب مانده است. يعنی چنين بيمارانی نبايد هيچ وقت احساس تشنگی کنند و هميشه قبل از احساس تشنگی آب بخورند. اين بيماران بايد شب ها هنگام خواب يک ليوان بالای سرشان باشد، موقع کار روی ميزشان يک ليوان آب باشد . يعنی برای دسترسی به آب نبايد بيمار مشکلی داشته باشد.

اينکه برخی بيماران آب چشمه خاصی را مصرف می کنند، يا فقط آب معدنی می خورند، کار درستی است؟

اين سئوال شايعی در بين بيماران مبتلا به سنگ کليه است . اما ما اصلا" به چنين سئوالی اعتقاد نداريم. مگر تمام افرادی که از آب شهر استفاده می کنند، سنگ کليه توليد کرده اند که حالا اين بيماران آب شهر را استفاده نکنند. تازه برعکس وقتی بيماران خودشان را به يک نوع آب خاص مثلا" آب فلان چشمه محدود می کنند، وقتی به آن آب دسترسی ندارند، کمتر آب می نوشند و همين می تواند زمينه ساز توليد سنگ شود. اما اصل مصرف اب نوع آن نيست، بلکه حجم و مقدار آن است که بايد زياد باشد. آب هندوانه و ماءالشعير و از اين قبيل درمان های سنتی هم اشکالی ندارند ولی آنها هم اصولا" از طريق افزايش حجم ادرار از سنگ سازی کليه جلوگيری می کنند. ما توصيه می کنيم ، بيماران هر داروی سنتی که سهل الوصول است، خيلی هم گران نيست، ضرری هم ندارد و مورد تائيد پزشکان است مصرف کنند، ولی در کنارش آب و مايعات زيادی بخورند.

اگر کسی زياد آب بخورد و سنگ کليه اش دفع شود، چه بايد بکند؟

 اگر کسی سنگش را انداخت دليل نمی شود که همين حالا سنگی در کليه اش وجود نداشته باشد. چنين بيماری وقتی به ما مراجعه می کند، اگر درد  داشته باشد، با مسکن دردش را ساکت می کنيم و بعد بررسی های خودمان را شروع می کنيم . معمولا" اين بررسی ها شامل عکس KUB و سونوگرافی کليه است. سپس بر اساس يافته های اين بررسی اوليه تصميم می گيريم. برای بيمارمان چه کار بکنيم. يعنی بر اساس جنس، اندازه و محل سنگ کليه تصميم می گيريم که برای بيمار چه روش درمانی اتخاذ کنيم. اما يک نکته مهم را بايد در مورد درمان سنگ کليه بگويم و آن اين که تقريبا" امروزه ديگر جراحی باز کليه در درمان سنگ کليه لزومی ندارد مگر در موارد بسيار خاص که خيلی هم نادر هستند. يعنی در حال حاضر در همين کشور خودمان به راحتی می توان سنگ های کليه را با روش هايی مثل سنگ شکن و جراحی مختصر يا همان PCN  درمان کرد. توصيه من به تمام بيماران سنگ کليه اين است که اگر جراحی به آنها گفت که بايد برای درمان سنگشان جراحی باز کليه شوند، حتما" با يکی دو جراح کليه و مجاری ادرار ديگر هم در اين مورد مشورت کنند.

 ****

منبع : مقاله " نکته هايی در باره سنگ کليه   " -تهيه كننده : دکتر سيد محمدابوترابی-روزنامه سلامت - شماره 85- شنبه 18/6/85 - بخش درمانگاه

+ نوشته شده در  ساعت   توسط sange-kolye  | 

داروی سنگ کلیه


این داروی با مخلوطی از 40داروی گیاهی توسط گیاه شناسان کشور که با ریز کردن سنگ کلیه باعث خروج انان از مثانه میشود ودیگر نیازی به سنگ شکنی لیزری ندارد دارای مجوز اداره بهداشت بشماره14/62/53


قیمت: 35,000 تومان


روش خرید: برای خرید داروی سنگ کلیه ، پس از کلیک روی دکمه زیر و تکمیل فرم سفارش، ابتدا محصول یا محصولات مورد نظرتان را درب منزل یا محل کار تحویل بگیرید، سپس وجه کالا و هزینه ارسال را به مامور پست بپردازید. جهت مشاهده فرم خرید، روی دکمه زیر کلیک کنید.


+ نوشته شده در  ساعت   توسط sange-kolye  | 

داروی گیاهی دفع سریع و بدون درد سنگ کلیه در کمتر از 24 ساعت

داروی گیاهی

داروی گیاهی دفع سریع و بدون درد سنگ کلیه در کمتر از 24 ساعت

کسانی که مبتلا به سنگ کلیه هستند با مصرف فقط دوره قرص میتوانند به سرعت و بدون درد و بدون هیچگونه عارضه جانبی آن را حل و دفع کنند.

اگر از جراحی سنگ کلیه می ترسید!

اگر درد کلیه امان شما را بریده است!

اگر دیگر تاب استفاده از دارو را ندارید !

برای همیشه فقط یکبار استفاده کپسول تی ار نیا ، ضد سنگ کلیه


100% گیاهی و به همراه ضمانتنامه کتبی
چنانچه از کیفیت دارو رضایت کافی را نداشتید کل وجه بدون هیچ قید وشرطی برگشت داده خواهد شد .

ش .ص : 40587086

*********************************

توجه : تعدادی از افراد بدون توجه به در نظر گرفتن اخلاق اقدام به کپی برداری از مطالب و تغییر مشخصات به نام خود اقدام و یا افرادی که مشاهده گردیده با خرید این محصول به نام خود اقدام به پخش این داروی گیاهی با قیمت پایین تر و یا بالاتر نموده اند که این گروه ضمن رد وابستگی این افراد مسولیت خرید را بر عهده نخواهد گرفت، لطفا مراقب باشید ! برای اطمینان از صحت دارو با ایمیل روی بسته میتوانید تماس حاصل فرمایید .

به امید سلامتی شما عزیزان

فروشنده: عمو عطار

قیمت: 115,000 تومان


روش خرید: برای خرید آرکاد سنگ کلیه، پس از کلیک روی دکمه زیر و تکمیل فرم سفارش، ابتدا محصول یا محصولات مورد نظرتان را درب منزل یا محل کار تحویل بگیرید، سپس وجه کالا و هزینه ارسال را به مامور پست بپردازید. جهت مشاهده فرم خرید، روی دکمه زیر کلیک کنید.


+ نوشته شده در  ساعت   توسط sange-kolye  | 

درمان سنگ کلیه و جاری ادرای با گیاهان دارویی


دراین کتاب با مطالبی چون بیماریهای مجاری ادراری،


نکته ها و عوامل موثر در ایجاد پیشگیری و درمان بیماریهای کلیه و مجاری ادراری،

گیاهان دارویی و سنگ شکن کلیه و مثانه،

فرآورده های گیاهی و دارویی موثر در درمان سنگ کلیه

و سایر بیماریهای مجاری ادرای و...

آشنا خواهید شد.

شابک:9786009055883

قیمت: 1400 تومان


روش خرید: برای خرید درمان سنگ کلیه و جاری ادرای با گیاهان دارویی، پس از کلیک روی دکمه زیر و تکمیل فرم سفارش، ابتدا محصول یا محصولات مورد نظرتان را درب منزل یا محل کار تحویل بگیرید، سپس وجه کالا و هزینه ارسال را به مامور پست بپردازید. جهت مشاهده فرم خرید، روی دکمه زیر کلیک کنید.


+ نوشته شده در  ساعت   توسط sange-kolye  | 

آرکاد - سنگ کلیه


درمان سنگ کلیه

نسخه گیاهی و فرآوری شده توسط گروه عمو عطار مورد تایید کارشناسان و متخصصان تغذیه و علم گیاه پزشکی بود و چنانچه طی سه الی پنج روز تغییری را احساس نکردید میتوانید کل وجه را بدون هیچ قید و شرطی دریافت نمایید .
این دارو توسط فرآور گیاهی با شماره مجوز 4594691 فرآوری میشود.

قیمت: 68,000 تومان

روش خرید: برای خرید آرکاد - سنگ کلیه ، پس از کلیک روی دکمه زیر و تکمیل فرم سفارش، ابتدا محصول یا محصولات مورد نظرتان را درب منزل یا محل کار تحویل بگیرید، سپس وجه کالا و هزینه ارسال را به مامور پست بپردازید. جهت مشاهده فرم خرید، روی دکمه زیر کلیک کنید.


+ نوشته شده در  ساعت   توسط sange-kolye  | 

داروی گیاهی سنگ کلیه

اگر از جراحی سنگ کلیه میترسید! مجوز.شماره ۴۰۵۸۷۰۸۶

سنگ کلیه
کپسول دفع سریع و بدون درد سنگ کلیه
کـسانی که مبتلا به سنگ کلیه هستند با مصرف فقط دوره قرص میتوانند به سرعت و بدون درد و بدون هیچگونه عارضه جانبی آن را حل و دفع کنند.
اگر از جراحی سنگ کلیه می ترسید!
اگر درد کلیه امان شما را بریده است!
اگر دیگر تاب استفاده از دارو را ندارید !
برای همیشه فقط یکبار استفاده کپسول تی ار نیا ، ضد سنگ کلیه
۱۰۰% گیاهی و به همراه ضمانتنامه کتبی
مجوز.شماره ۴۰۵۸۷۰۸۶
*********************************
توجه : تعدادی از افراد بدون توجه به در نظر گرفتن اخلاق اقدام به کپی برداری از مطالب و تغییر مشخصات به نام خود اقدام و یا افرادی که مشاهده گردیده با خرید این محصول به نام خود اقدام به پخش کپسول با قیمت پایین تر و یا بالاتر نموده اند که این گروه ضمن رد وابستگی این افراد مسولیت خرید را بر عهده نخواهد گرفت، لطفا مراقب باشید !
به امید سلامتی شما عزیزان

118,000 تومان
icon برای خرید داروی گیاهی سنگ کلیه پس از کلیک روی دکمه زیر و تکمیل فرم سفارش، ابتدا محصول یا محصولات مورد نظرتان را درب منزل یا محل کار تحویل بگیرید، سپس وجه کالا و هزینه ارسال را به مامور پست بپردازید. جهت مشاهده فرم خرید، روی دکمه زیر کلیک کنید.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط sange-kolye  | 

داروی گیاهی ضد امراض کلیوی


اگر از بیماریهای وابسته به کلیه کلافه شده اید!مجوز .شماره ۱۰۴۵۶۸۹۷

داروی گیاهی ضد امراض کلیوی

کپسول گیاهی و یا محلول
Kidney and blood vessels
.t 1
کلیه‌ها دو عضوی هستند که در طرفین ستون مهره‌ها و در زیر قفسه سیـــنه قرار گرفته اند. کار اصلی کلیه ها حفظ تعادل شیمیایی بدن است . آنها مواد زاید و مایع اضافی را از خون تصفیه کرده و به صورت ادرار دفع می‌کنند. کلیه ها همچنین در کنترل فشار خون و تولید گویچه های سرخ خون نقش دارند.
بیماری کلیوی شامل طیف وسیعی از بیماری ها از جمله عفونت های دستگاه ادراری و ستگ های کلیوی است .
کلیه‌ها به ۲ صورت عملکرد خود را از دست می‌دهند، در صورتی که کلیه‌ها به صورت ناگهانی از کار بیافتند به نارسایی حاد مبتلا شده اند ولی در نارسایی مزمن همانطور که از نام آن پیدا است، عملکرد طبیعی کلیه‌ها به تدریج با اشکال مواجه می‌شود.
کلیه‌ها از اندام‌های حیاتی بدن هستند که تنظیم آب، سدیم، پتاسیم، کلسیم و فسفر را به عهده دارند و مواد زاید و سمی موجود در خون را که در اثر سوخت و ساز بدن تولید می‌شوند، دفع کرده و از تجمع آنها در خون جلوگیری می‌کنند اما این قسمت کوچکی از آنهاست. کلیه‌ها همچنین با فعال کردن ویتامینD موجود در بدن باعث کمک به جذب کلسیم و استخوان‌سازی می‌شوند. کلیه‌ها ماده‌ای به نام اریتروپویتین ترشح می‌کنند که باعث می‌شود مغز استخوان گلبول قرمز تولید کند. با این وصف کلیه ها را می‌توان اعضای صبور و پرکار بدن دانست که بار وظایف مهمی را به دوش می کشند. در این پرونده که به مناسبت هفته حمایت از بیماران کلیوی۲۳( تا۳۰ آبان) تهیه شده، مروری داریم بر شرایطی که کلیه از کارافتاده برای بدن به وجود می آورد. در تهیه این پرونده از مطالب سایت انتشارات بنیاد امور بیماریهای خاص استفاده شده است.


ادامه مطلب

icon برای خرید داروی گیاهی ضد امراض کلیوی پس از کلیک روی دکمه زیر و تکمیل فرم سفارش، ابتدا محصول یا محصولات مورد نظرتان را درب منزل یا محل کار تحویل بگیرید، سپس وجه کالا و هزینه ارسال را به مامور پست بپردازید. جهت مشاهده فرم خرید، روی دکمه زیر کلیک کنید.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ساعت   توسط sange-kolye  |